ZÁPIS DO MŠ NA ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Zápis dětí do MŠ J. V. Sládka 1868, Teplice - na školní rok 2018/2019 bude probíhat  3.5. 2018 v době od 8,00-12,00 hod. a od 13,00-16,00 hod.

K zápisu do mateřské školy se dostavte s dítětem a předložte:

• řádně vyplněnou žádost k přijetí dítě do MŠ
  • občanský průkaz zákonného zástupce dítěte.
  • rodný list dítěte

Žádost k přijetí dítěte do MŠ si můžete vyzvednout v MŠ od 21.4. 2018 kdykoli v době provozu školy (6,00-15,45).

PODMÍNKY PŘIJETÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1. Dítě se přihlašuje k předškolnímu vzdělávání podáním žádosti zákonného zástupce dítěte ředitelce mateřské školy v den zápisu, zároveň bude žadateli (dítěti) přiděleno registrační číslo
  2. Žádosti vydává ředitelka od 21.4. 2018, nejpozději v den zápisu. (Zákonný zástupce si ji vyplní buď doma nebo v MŠ, nutný je však podpis obou rodičů)!!!
  3. Žádost podá zákonný zástupce v den zápisu ředitelce mateřské školy a tímto dnem je zahájeno správní řízení o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.
  4. Totožnost a bydliště zákonného zástupce ověřuje ředitelka z občanského průkazu nebo  průkazu o povolení k trvalému pobytu (cizinci).
  5. Z rodného listu dítěte ředitelka ověří datum narození dítěte a jména a příjmení rodičů (podpisy na žádosti).
  6. Zákonní zástupci jsou v den zápisu seznámeni s „Kritérii pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání“, podle kterých ředitelka školy postupuje při přijímání dětí do mateřské školy.
  7. Než ředitelka vydá rozhodnutí má zákonný zástupce možnost vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí (má možnost nahlédnout do spisu svého dítěte, případně jej doplnit).
  8. Evidenční list vyplní pouze zákonní zástupci přijatých dětí a to až po vyzvání ředitelkou školy – doručit do MŠ nejpozději do 5 pracovních dnů po obdržení.
  9. Nejpozději do 30 dnů od zápisu pak bude vyvěšen seznam přijatých dětí u hlavního vchodu do budovy mateřské školy – (po dobu 15 dnů). V seznamu nebudou uvedena jména dětí, ale jejich přidělená registrační čísla.
  10. Rozhodnutí o přijetí dítěte nebude zákonným zástupcům v písemné podobě doručováno, pouze na požádání.
  11. Rozhodnutí o nepřijetí dítěte bude rodičům písemnou formou předáno do vlastních rukou nebo doručeno poštou.
  12. Proti rozhodnutí ředitelky je možné se do 15 dnů od převzetí – vyvěšení odvolat.
  13. Odvolání se podává prostřednictvím ředitelky školy ke krajskému úřadu.
  14. O přijetí dítěte nerozhoduje datum podání žádosti ani její pořadí.

16. 7. Luboš

Zítra: Martina