ZÁKLADNÍ ÚDAJE O MATEŘSKÉ ŠKOLE

adresa MŠ:          Mateřská škola, J. V. Sládka 1868, 415 01 Teplice

telefon:               774 537 119, 601 160 741

zřizovatel:           Magistrát města Teplice, náměstí Svobody 2/2, 415 02 Teplice

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

JEN SI, DĚTI, VŠIMNĚTE, CO JE KRÁSY NA SVĚTĚ!

Vzdělávací program je zaměřen na prožitkové učení. Jsou to vzdělávací činnosti, přímé zážitky, dovednosti a zkušenosti dětí.

První zmínky o škole pocházejí z roku 1930. Ve školním roce 1976-1977 byla zahájena rekonstrukce a přístavba školy, která byla dokončena v roce 1985. Vznikl tak objekt zadaptované původní části (přízemí + 1. patro), ve kterém byly vybudovány dvě třídy.V přistavené části pavilonového typu vznikla jedna třída s hernou, ložnicí a příslušenstvím.

K budově patří i školní zahrada, která je dostatečně velká a v současnosti i dobře vybavená na pobyt dětí venku (pískoviště, průlezky, houpačky, dřevěný domek, dřevěné sestavy, tabule na kreslení, zabudovaný betonový bazén). Je zde i dostatečné množství zeleně, o kterou se starají všichni zaměstnanci školy. Zahrada je v příznivém počasí a v dobrých rozptylových podmínkách hojně využívána.

16. 7. Luboš

Zítra: Martina